Z knihovny #5

1. června 2016 v 22:36 | Lori<3 |  KNIHY
Zdravím:)
Já už vážně nestíhám psát tuhle rubriku! Do knihovny jdu jednou za čtrnáct dní a já to vážně nestíhám! POMOC!
Ale teď se teda vrhneme na to! Dneska tu mám 4 knížky! Jdeme se na to vrhnout!Podle mne to byla taková dost obyčejná knížka.

Základní údaje-
Autor: Cathy Hopkins
Nakladatelstí: Mladá fronta
Rok vydání: 2007
Počet stran: 148

O čem je- Theresa Joanne, tedy zkráceně TJ, poněkud osiřela. Její nejlepší kamarádka se odstěhovala, starší bratr odjel do Indie, a tak si připadá na všechno sama. S rodiči se přece všechno řešit nedá! Kluci ji berou jako fajn holku. Sice je hravě porazí v páce nebo v karate, ale to není příliš velké terno. Když jde o kluka, který by se TJ líbil, začne mluvit nesrozumitelnou řečí, jako by právě spadla z mimozemské planety. Izzie, Nesta a Lucy - dívčí trio, které dobře známe z předchozích knížek autorky, si ji však vezme do parády. TJ v nich nakonec objeví skvělé kamarádky, co jí pomohou najít to správné sebevědomí a styl. Všimne si toho i Scott, nebo se láska, po které TJ tolik touží, ukrývá v srdci jiného kluka?


Tahle knížka se mi celkem líbila, ale ne tak abych jí četla znovu.

Základní údaje-
Autor: Cathy Hopkins
Nakladatelství: Mladá fronta
Rok vydání: 2008
Počet stran: 152

O čem je- Začínají prázdniny a Lucy trápí veliký problém. Všechny kamarádky kolem mají kluka, jen o ni nikdo nestojí. Dokonce i Tony, její nejlepší přítel, si našel holku. Když se Lucy ze zoufalství rozhodne přijmout tátovu nabídku strávit víkend na relaxačním víkendovém kurzu, zdá se, že nic horšího ji za celé léto potkat nemohlo. Najednou se tam však objeví On. Nádherný kluk jak vystřižený z její vesmírné objednávky. Vtipný, chytrý, galantní, zkrátka dokonalý. Není divu, že se do sebe téměř na první pohled zamilují a tráví spolu každou volnou chvilku. Lucy se nadšením vznáší v sedmém nebi, ale jak už to tak bývá, nad každým nebem se jednou začnou stahovat mračna. ( zkopírováno z Databáze knih).

Tuhle knížku jsem si už jednou půjčila a bavila mne, ale už jsem si ji nepamatovala, takže jsem si jí půjčila znovu a je to knížka, kterou mám opravdu ráda!

Základní údaje-
Autor: Cameron Dokey
Nakladatelství: BB art
Rok vydání: 2007
Počet stran: 179

O čem je- Jo O´Connorová se musí často stěhovat a měnit školu, protože její otec musí utajit totožnost. Teď se však Jo, v nové škole úžasně líbí, najde si chlapce i kamarádku. A najednou tatínek přijde s příkazem, že se musí znovu odstěhovat a Jo že musí navíc sehrát vlastní smrt. Hned teď. V noci. Jo ví, že protesty nemají smysl. Její otec je klíčovým svědkem v procesu proti těžkému zločinci. Jo však neodolá, aby naposledy nenavštívila školu, v níž byla tak šťastná. Chce se pouze rozloučit. Z toho snad nemůžou být problémy, no ne? Potíž je v tom, že Joina poslední návštěva ve škole odstartovala pověsti o jejím přízraku. Než celý ten zmatek skončí, vytvoří si nový soubor pravidel o tom, co je skutečné, co je přetvářka a - to především - co je důležité. Romantická komedie pro všechny, kdo si kdy přáli začít znovu.


Na tuhle knihu jsem psala recenzi takže klikni SEM a přečti si o knize a o mém názoru na ní.

Tak jakou knihi přečtete? Doufám, že vám nevadí, že jsem nenapsala tu poslední knihu, ale psát už ty tři byla fuška. Navíc jsem o ní už psala takže to je celkem zbytečné. A taky za to, že nejsou ukázky, protože jsem na internetu nenašla a knížku už jsem vrátila.

Papa
Lori<3
 


Komentáře

1 Růžová růže Růžová růže | E-mail | Web | 2. června 2016 v 14:22 | Reagovat

Mně se líbí ta první a predposledni.Ty zbylé dvě bych si asi ne přečetla, ale je to věc názoru😺

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama