DRUHÁ STŘÍBRNÁ KNIHA SNŮ

10. července 2016 v 9:11 | Lori <3 |  RECENZE
Zdravím:)
Dneska vám představím pokračování První Stříbrnou Knihu Snů tudíž Druhou Stříbrnou Knihu Snů. Nebudu to zdržovat a jdeme na to!
Obálka-
Hodnocení obálky- Na obálce jsou Liviiny snové dveře. Musím říct, že dveře vystihují popis dveří a moc se mi líbí. Ikdyž zase to působí nějak tajemně, ale knížka taková tajemná je, takže je to super. Myslím, že podle obalu jde tuto knížku celkem odhadnout (žánr apod.)


Název- Druhá Stříbrná Kniha Snů
Autor- Kerstin Gier
Překlad- Tereza Pecáková
Nakladatelství- COOBOO
Rok vydání- 2015
Žánr- Dívčí romány, Fantasy
Anotace-Liv je v šoku: Secrecy zná její nejtajnější tajemství. Ale odkud? A co před ní Henry skrývá? Co je to za podivnou postavu, která se potuluje a řádí v nekonečných chodbách snového světa? A proč je Livina sestra Mia najednou náměsíčná?
Noční můry, záhadná setkání a divoké pronásledování zrovna nesvědčí dobrému spánku. K tomu se musí Liv vyrovnat se svou nově poskládanou rodinou a intrikánskou babičkou. A faktem, že existují lidé, kteří s ní mají nevyřízené účty. Jak přes den, tak v noci.
Recenze
Knížka se mi líbila snad ještě více než První Stříbrná, ale o dost méně než série Drahokamy.
Všem nám je známo, že Kerstin je ta nejlepší spisovatelka na světě, která dokáže psát tak, že se všichni ocitneme v těle hlavní/ho hrdiny/ky. Tahle kniha je toho dalším důkazem. Liv si musela prožít těžké chvíle, které Gierová vždycky odlehčila nějakou komickou událostí. Vytvořila tím tragikomickou situaci a vy jste nevěděli zda se máte smát nebo brečet. Tahle knížka byla plná vtipných poznámek a hlášek.
Pak tam, ale byly také situace, při kterých jsem se i docela bála. Například záležitost s Miou a Arturem. Je opravdu kouzelné a děsivé co se může přihodit ve snu.
V knížce jsem si asi nejvíce oblíbila sestru Liv, Miu a Graysona. Mia mi přijde taková milá, vtipná a hodná. Hlavně s ní souhlasím s názorem na Okrb, babičku Graysona a Florence. A samozřejmě nesmím zapomenout na to, že Henry je vážně hezký. Ale něco skrývá, tak snad se to ve třetím díle dozvíme.
No, Secrecy se ještě neodhalila, ale v tomhle díle už ttochu zasahuje do děje, což je dobře, protože v První Stříbrné byla trošku navíc.

Oceňuji i to, že Kerstin dokázala plynule přecházet z akce k pocitům Liv, které jsou v tomto díle dost rozmanité( ti klucixD).
Myslím, že autorce tahlekniha musela dát zabrat. Určitě nebylo lehké vyslet všechno tak aby to do sebe zapadalo a dávalo smysl.
Také oceňuji recept na vanilkové rohlíčky a návod jak se dostat do snů ostatním lidem na konci knížky, Super nápad!
Asi jediné mínus na téhle knížce je to, že v některých částech se Gierová asi trošku zasekla. Někde se to vůbec nepohybovalo a byl to jen takový popis. Ale to odpouštím, protože to sama znám, prostě nevíte jak dál.
Kniha se mi líbila a četla jsem ji jako ďas. Teď jsme trochu smutná, protože ještě není přeložen další díl, takže si budu muset počkat.
Takže knížku doporučuji, je čtivá, postavy jsou sympatické a je prostě super!


Snad se vám recenze líbila. Jo a koukněte ce ještě na tuhle recenzi-je úplně super! Papa!
Lori<3


 


Komentáře

1 Venit Desire♥ Venit Desire♥ | E-mail | Web | 10. července 2016 v 19:03 | Reagovat

Ta obálka se mi moc líbí. Jak už jsem však psala u prvního dílu, do čtení této knížky bych se nepustila:)

2 SáraD. SáraD. | E-mail | Web | 12. července 2016 v 17:51 | Reagovat

Já jsem zatím přečetla sérii Drahokamy a tuto jsem odložila, ale časem si jí určitě přečtu, autorku jsem si oblíbila a i sérii Drahokamy.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama