Z knihovny #7

14. října 2016 v 14:33 | Lori <3 |  KNIHY
Zdravím:)
Dneska vám představím úáe dalších knížek, které jsem si půjčila z knihovny. Budou zde dvě knížky, dneska do knihovny jdu znovu takže, brzy by měl být další díl. Jinak chtěli byste i nějakou jinou rubriku o knížkách? Třeba něco i s vámi, že bych si mohli říct nějakou knížku do měsíce bychom ji přečetli a pak bych o ní napsala článek a vy se v kometářích také vyjádřili. Napadlo mě to teď a není to ani nějak promyšlené, ale chtěli byste to?
Výsledek obrázku pro škola dobra a zla 2


Sice se mi první díl moc nezamluval, ale i tak jsem se pustila do druhého dílu. Musím říct, že ten mě bavil mnohem víc. Nebylo tam tolik zvratů, to mě potěšilo. Konec mě nutí si přečíst i díl poslední, který vyšel letos na jaře a já už dlouho omrkávám stránky knihovny jestli tam je. Takže pokud jste nebyli stejně jako já unešeni prvním dílem, tenhle vás určitě potěší.
Základní údaje-
Název: Škola dobra a zla 2. svět bez princů
Autor: Soman Chainani
Nakladatelství: CooBoo
Počet stran: 360
Rok vydání: 2015

Anotace- Sofie a Agáta našly svůj šťastný konec a vrátily se do Gavaldonu. Ale jejich návrat domů není tak pohádkově úžasný, jak doufaly. A když si Agáta začne přát, aby si zvolila jiný šťastný konec, otevře znovu brány do světa Školy dobra a zla. Ale pohádkový svět, který se Sofií znaly, se změnil. Čarodějnice a princezny, zloduchové a princové už nejsou nepřátelé. Všemi pravidly pohádkového světa bylo otřeseno. Zlo a dobro již proti sobě nebojuje, ale naopak spojily své síly před hrozbou hrozivého a tajemného nepřítele. Válka se blíží a Sofie a Agáta budou muset bojovat, aby obnovily mír, jinak by všechno a všichni mohli být zničeni. Podaří se jim zachránit pohádkový svět?

Ukázka-

Výsledek obrázku pro sněží sněží

Musím říct, že knihy Johna Greena nemusím. Samozřejmě jsem se jako první dozvěděla o Hvězdy nám nepřály. Ty jsem viděla jako filmy a ten mě nadchnul, opravdu kdo ho neviděl jukněte. Tak jsem poprosila tátu aby mi nahrál knížku na čtečku. Knihu jsem měla přečtenou asi za dvě hodiny a byla fakt strašná. Film byl tisíckrát lepší. To samé o Papírových městech ikdyž u těch byla knížkat atky docela dobrá. Dál jsem o dněj četla jen jednu knihu a to je tato. V knihovně jsem jí viděla v poličce a ikdyž jsem téměř na Greena zanevřela sáhla jsem po ní, protože přece jen je tam i příběh Lauren Miracleové, kterou má moc ráda. A ještě ta obálka. Do té jsem se zamilovala. I mamka řekla, že je kouzelná.
Příběhy jsou v knize teda tři, od každého autora jeden. Všechny příběhy se odehrávají v jeden a ten samý den, jen z pohledů různých osob. Musím říct, že mě nejvíc uchvátil příběh od Lauren, Archanděl prasátek. V něm mi sice na nervy šla hlavní hrdinka, ale ta se poučila a stala se z ní normální slečna. Navíc v něm byly krásně srhnuty předešlé příběhy.

Základní údaje-
Název: Sněží, sněží
Autor: John Green, Lauren Myracleová, Maureen Johnsonová
Nakladatelství: Yoli
Počet stran: 264
Rok vydání: 2015

Anotace- Sníh o Vánocích je hezká věc, ale čeho je moc, toho je příliš. Taková sněhová bouře umí zamíchat i těmi nejlepšími plány - a když k tomu ještě připočtete čtrnáct roztleskávaček, jedno miniprase a keramickou vesničku pro elfy, bylo by na rozpletení všech těch zmatků v městečku Gracetown skoro zapotřebí nějakého anděla! Tři vánoční příběhy o tom, že ne vždycky je to, oč stojíte, taky to pravé.

Ukázka-
Výsledek obrázku pro sněží sněží ukázka

A tak to byl teda celý článek,takže zase příště pa!
Lori Chocolate<3
 


Komentáře

1 radyprosuperholky radyprosuperholky | E-mail | Web | 23. října 2016 v 21:01 | Reagovat

Skola dobra a zla jsem cetla od 1-3 a byli super a taky jsem chtela na ne udelat recenzi, ale nejak nebyl cas a knizka snezi snezi tak tu si budu prat na vanoce

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama